Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x
Galeria

To już dziesiąta, jubileuszowa edycja Nostalgia Festival Poznań. Pamiętając o jego początkach, pierwszych inspiracjach, pragniemy przypomnieć ideę, jaka przyświeca poznańskiej Nostalgii. Zrodzona z ducha Andrieja Tarkowskiego, podąża jego drogą, znajdując – podobnie jak reżyser w swoich filmach – szczególne miejsce i kontekst dla muzyki.

Od początku istnienia festiwalu nostalgicznym podróżom w głąb muzyki towarzyszy wytwórnia ECM i jej założyciel Manfred Eicher, którego gościliśmy w Poznaniu. Festiwalowe koncerty i spotkania niezmiennie też osadzone są w kontekście jej filmowej patronki –  Nostalgii Tarkowskiego z 1983 roku. Wspomnienia z minionych edycji odnajdziemy w jubileuszowym filmie, przypominającym koncerty i artystów z dotychczasowych odsłon jedynego takiego festiwalu tęsknoty i nadziei, jakim od dziesięciu lat jest Nostalgia Festival Poznań. 

Na festiwalu gościliśmy takie znakomitości świata muzyki współczesnej jak m.in: Tigran Mansurian, Kim Kashkashian, Robyn Schulkovsky, Anja Lechner czy Eleni Karaindrou, Valentin Silvestrov, The Hilliard Ensemble, Holger Lampson, Alan Newcombe, Simon Jaunin, czy Agata Zubel, The Hilliard Ensemble, Erkki-Sven Tuur, Helena Tulve, Marcin Masecki, The Gurdjieff Folk Instruments Ensemble, Piotr Orzechowski, Bartłomiej Wąsik, Maciej Grzybowski, Endrik Üksvärav, Tarkovsky Quartet.

Zobacz jubileuszowy materiał wideo