Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x
AMORES PASADOS, fot. Guy Carpenter
GaleriaAMORES PASADOS, fot. Guy Carpenter

W drugiej części wieczoru czeka nas wyjątkowa lekcja historii muzyki odczytywanej współcześnie, lub nawet — jak mawia John Potter — wymyślanej na nowo. Wspólnie z wokalistką Anną Marią Friman oraz lutnistami/vihuelistami Arielem Abramovichem i Jacobem Heringmanem przedstawią repertuar związany z projektem „Alternative History”, którego nazwa doskonale oddaje kierunek ich marzeń o muzyce. 

We współpracy ze znakomitymi artystami estrady rozrywkowej, takimi jak John Paul Jones, Tony Banks czy Sting, powstały aranżacje utworów renesansowych oraz zupełnie nowe kompozycje w dawnej stylistyce. Kolejnym elementem projektu jest pieśń angielska z początku XX wieku, którą muzycy chcą przywrócić współczesnej scenie koncertowej dzięki nowym opracowaniom. Utwory Thomasa Fredericka Dunhilla, Ernesta Johna Moerana i Petera Warlocka zabrzmią w transkrypcjach na głos i dwie lutnie, tworzonych z refleksją o tym, czy ich autorzy pisaliby pieśni lutniowe, gdyby znamienny dla XX stulecia ruch odrodzenia muzyki dawnej narodził się nieco wcześniej.

Dziś artyści dzielą się z nami swoją muzyką i refleksją, by połączyć się w pieśni takiej, jaka patronuje tegorocznej Nostalgii — w pieśni wspólnej.

Projekt „Alternative History” po raz pierwszy pokazywany w Polsce, g. 20:30, Aula Artis, obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne w Centrum Informacji Miejskiej.