Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x
Bartłomiej Wąsik, fot. Julia Brodowska
GaleriaBartłomiej Wąsik, fot. Julia Brodowska

Inspirują nas piosenki, których słuchanie w samochodzie sprawia, że nie mamy pojęcia, jak przejechaliśmy ostatnie osiem kilometrów. Piosenki, które sprawiają, że po ich wysłuchaniu bierzemy do ręki telefon i dzwonimy do najbliższych. Albo odkładamy telefon i uśmiechamy się do każdego, kto tylko byłby obok. BARDO

Nie ma nic niezwykłego w połączeniu głosu z fortepianem. Kiedy jednak spotyka się dwoje wrażliwych, poszukujących artystów, którzy nie wstydzą się przed sobą swojej delikatności, rodzi się nowe — z głębi serca, z potrzeby, z zachwytu i z wdzięczności. 

Tak powstał duet BARDO, w którym Barbarę Kingę Majewską i Bartka Wąsika połączyła słabość do piosenek. Poznali się jako interpretatorzy i wykonawcy partytur współczesnych kompozytorów, ale wspólnie odkryli w sobie powołanie do tworzenia. Ona dzieli się swoim głosem i tekstami, on ubiera je w dźwięki za pomocą fortepianu i elektroniki. Poruszają się poza kategoriami i gatunkami, z dbałością o wierność sobie samym. Ufając intuicji, oscylują pomiędzy rzeczywistościami równoległymi do tych codziennych i powierzchownych. Odnajdują się w cieniach, drzewach, znikających z radarów samolotach i domowych epifaniach. 

Jakiej muzyki pragnąć, będąc muzykiem? Jaką wykonywać, żeby nie przestawać tęsknić? Jaką chcieć słyszeć pod własnymi palcami i we własnym głosie? Jaką muzykę tworzyć, żeby chcieć być w niej ciągle od nowa, jeszcze i jeszcze raz? Owocem tych refleksji jest program zatytułowany po prostu Songs, który skrywa intrygujące tytuły i zupełnie nową jakość.

Artystom na scenie gościnnie towarzyszyć będzie wiolonczelista Michał Pepol.