Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x
Barbara Kinga Majewska, fot. Julia Brodowska
GaleriaBarbara Kinga Majewska, fot. Julia Brodowska

Są takie zdarzenia, momenty i myśli, o których można tylko pisać piosenki.
BARDO

Najprostsza, najbardziej pierwotna forma wyrażania emocji – czasem najtrudniejszych, inaczej niewysławialnych – pieśń własna, cudza, anonimowa, delikatna, do słów poety,  osobistych jest tematem jubileuszowej edycji Nostalgia Festival Poznań, która odbędzie się 16-18 listopada. Druga pula bezpłatnych wejsciówek dostępna jest od dzisiaj w Centrum Informacji Miejskiej w Poznaniu.

W muzycznym sercu Nostalgii znajdują się dwa wieczory koncertowe, w których oddajemy głos pieśni w czterech różnych odsłonach. Muzyka interpretująca poezję (Mykietyn – „Sonety Szekspira”), pretekst do autorskiego porządkowania świata dźwięków (Mykietyn – „Wyliczanka”), piosenki wyrosłe z prostego zachwytu nad pięknem (Bardo – „Songs”), i medium przenoszące nas do dzisiejszych dźwięków przeszłości (John Potter – „Alternative History”) – to nasze pieśni wspólne, w których odnajdziemy i siebie, i wyrażających się w nich autorów. 

Dobra wiadomość dla tych, którzy nie zdążyli do tej pory zaopatrzyć się w wejściówki na koncerty – druga pula bezpłatnych wejściówek od dziś jest dostępna w Centrum Informacji Miejskiej przy ul. Ratajczaka 44. Przypominamy, że jedna osoba może odebrać dwie wejściówki na każdy koncert.