Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x
fot. M. Zakrzewski
Galeriafot. M. Zakrzewski

Poznali się jako interpretatorzy i wykonawcy partytur współczesnych kompozytorów, ale wspólnie odkryli w sobie powołanie do tworzenia. Barbara Kinga Majewska oraz Bartłomiej Wąsik zachwycili publiczność Nostalgia Festival Poznań swoim premierowym programem o skromnym tytule „Songs”. Wraz z duetem gościnnie wystąpił wiolonczelista Michał Pepol.

Zobacz premierowy utwór „Hand” (Song to Shadow) z koncertu w Auli Artis podczas festiwalu Nostalgia.

Bardo powstało ze słabości do piosenek. Ona dzieli się swoim głosem i tekstami, on ubiera je w dźwięki za pomocą fortepianu i elektroniki. To pieśni z nutą północnego, zimnego klimatu, ale i słowiańską tęsknotą, śpiewane klasycznym głosem, któremu bliżej śpiewowi nimfy niż diwy operowej.                             

Jeżeli nie byłbym pianistą, chciałbym być śpiewakiem. Uwielbiam ludzi z pięknymi głosami – tak jest w przypadku Basi Majewskiej, której interpretacje muzyczne są fascynujące, jak czytanie najciekawszej książki. Uwalnia się z niej coś takiego, co jest zupełnie nie do powtórzenia – Bartłomiej Wąsik.

Artyści planują w przyszłości wydać projekt „Songs” na płycie.