Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x
Galeria

W Nostalgii najważniejszy jest człowiek i jego emocje, wywoływane i poruszane za pośrednictwem wszystkich zmysłów. Dziś festiwalowa propozycja dla tych, którym najbliższy jest dotyk — niepomiernie rzadziej niż wzrok czy słuch angażowany w odbieranie sztuki. 

Partita 1najnowszy projekt belgijskiego choreografa Laurenta Chétouane’a to spektakl taneczny, ale autor głęboko eksploruje w nim tajemnice zmysłu równowagi. Intryguje go, co może się wydarzyć, kiedy porzucimy wertykalność i zrezygnujemy z chodzenia w pozycji wyprostowanej. W poszukiwaniu nowych współrzędnych dla logiki ciała tancerzom przewodniczyć będzie muzyka Jana Sebastiana Bacha, wykonywana na żywo przez skrzypka Artioma Shishkova. Chétouane proponuje publiczności wejście w spektakl z dwóch perspektyw: w pierwszej części pokazu znajdziemy się na scenie razem z muzykiem oraz trzema tancerzami i będziemy towarzyszyć im w poszukiwaniach, by następnie z dystansu oglądać twórców walczących z jakąkolwiek ustabilizowaną wertykalnością.

Dzisiejsze wystawienie Partity 1 to próba otwarta przed oficjalną premierą dzieła, która będzie miała miejsce jeszcze w listopadzie w Hebbel am Ufer w Berlinie. 

Godzina 18:00, Stary Browar Nowy Taniec w Studio Słodownia +3 przy ul. Półwiejskiej 42. Bezpłatne zapisy: zapisy@malta-festival.pl