Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x
Galeria

„Muzyka jest niewidzialnym tańcem, a taniec niesłyszalną muzyką” – powiedział Jean Paul.

W zasadzie często jednak dźwięk i ruch bywają nierozłączne. I tak najnowszemu projektowi francuskiego choreografa Laurenta Chétouane’a zatytułowanemu Partita 1 będzie towarzyszyła wykonywana na żywo przez skrzypka Artioma Shishkova I Partita h-moll Jana Sebastiana Bacha. Choć samemu Bachowi pewnie nie śniło się nawet, że jego solową muzykę instrumentalną można tańczyć, dla Chétouane’a stała się ona inspiracją do szukania nowych współrzędnych dla logiki ciała. 

Co się stanie, kiedy porzucimy wertykalność i zrezygnujemy z chodzenia w pozycji wyprostowanej? Jak kruchy jest człowiek w relacji ze skomplikowanym i niemożliwym do zrozumienia światem? Odpowiedzi na te pytania szukajmy 18 listopada o godzinie 18:00 w ramach programu Stary Browar Nowy Taniec w Studio Słodownia +3 przy ul. Półwiejskiej 42. Na pokaz Partita 1 obowiązują bezpłatne zapisy: zapisy@malta-festival.pl.